Петти пораз за Вардар во серија, алармот е вклучен на најсилно црвено

Серијата на лоши резултати во Лигата на шампионите за Вардар продолжи и вечерва откако беше забележан пораз од 27:30 против Пик Сегед со што останува сè подалеку од водечките во Групата. Првите 15 минути дадоа комлетна слика за тоа како ќе финишира денешната средба и кој ќе ги однесе сите бодови. Голот на Стоилов за … Продолжи со читање Петти пораз за Вардар во серија, алармот е вклучен на најсилно црвено