Ојлески: Македонија не е аутсајдер на ЕП!

Еден од поискусните ракометари во националниот тим е левото крило на Еурофарм Пелистер, Гоце Ојлески. Стружанецот се враќа во националниот тим по пауза од четири години, откако последен пат беше дел од репрезентацијата на СП во Франција во 2017 година. „Во разговор со селекторот Кирил Лазаров поради моето искуство одлучивме да се приклучам на овој … Продолжи со читање Ојлески: Македонија не е аутсајдер на ЕП!