ОХРИД 2023: Голден Арт – дузина млади ракометари желни да го покажат својот квалитет

Тимот на Голден Арт на второто издание на меморијалниот турнир „Крсте Андоновски Усташ“ ќе ги има последните проверки пред стартот на новата натпреварувачка сезона. Голден Арт одигра солидно во минатата сезона, во својата група заврши на 5. позиција, додека во плеј-аут фазата, односно во борбата за опстанок го освои првото место. Клубот кој главно се … Продолжи со читање ОХРИД 2023: Голден Арт – дузина млади ракометари желни да го покажат својот квалитет