Охрид се поднови – донесе осум засилувања

Тимот на Охрид, кој во минатата сезона заврши на 5. позиција во македонската елита, направи промени во играчкиот и стручниот кадар. Охрид за новата сезона ангажираше осум нови играчи, како и нов тренер, со цел подобар пласман на екипата, односно излез на европска сцена. Новиот тренер на Охрид, екс репрезентативецот на Македонија, Стевче Алушовски, денес … Продолжи со читање Охрид се поднови – донесе осум засилувања