Охрид запрен во Скопје, Бутел му го нанесе првиот пораз сезонава

Вториот дерби дуел денеска во кој се сретнаа составите на Бутел и Охрид заврши со победа на домашните од 26:22. Ова беше прекин на серијата победи на Охрид бидејќи во есенскиот дел охриѓани имаа 12 победи на 12 средби и со максимум влегоа во плеј-офот. По почетното испитување на силите после 4:4 дојде до мала … Продолжи со читање Охрид запрен во Скопје, Бутел му го нанесе првиот пораз сезонава