Од Вардар во Ѓорче Петров – Трајкоска е прво засилување во македонскиот шампион

Македонскиот шампион Ѓорче Петров во новата сезона ќе биде посилен со голманка Јована Трајкоска. Младата голманка потекнува од школата на Вардар и во „црвено-црниот“ дрес ги мина сите младински категории. За сениорскиот тим на Вардар настапуваше од сезона 2019/20 и заедно со вардаровиот тим два пати играше во финалето од Купот на Македонија. Со екс … Продолжи со читање Од Вардар во Ѓорче Петров – Трајкоска е прво засилување во македонскиот шампион