Недановски пред Татран: Ќе направиме сè да се избориме за прво место во групата

Ракометарите на Вардар ги очекува третиот натпревар од регионалната СЕХА лига, а во Скопје гостува словачкиот првак Татран Прешов. Тренерот на вардарци, Владо Недановски очекува далеку подобар натпревар од оној во Словачка и победа на „црвено-црните“. „Пред десет дена одигравме натпревар со истиот ривал. Таму имавме уморни и нови играчи кои не беа доволно уиграни. … Продолжи со читање Недановски пред Татран: Ќе направиме сè да се избориме за прво место во групата