Мукаетов: Алкалоид ќе стартува од Првата лига – таму се кали „челикот“ и се кршат копјата

Денеска беше промовиран новиот клуб на македонската ракометна сцена. Проектот зад кој стојат претседателот на РФМ, Живко Мукаетов, компанијата Алкалоид и легендата Кире Лазаров, ќе го носи името Алкалоид. Мукаетов најави дека клубот ќе стартува од прволигашката конкуренција. „Повод за денешниот собир е формирањето на Ракометниот клуб Алкалоид, основан со одлука на УО на компанијата. … Продолжи со читање Мукаетов: Алкалоид ќе стартува од Првата лига – таму се кали „челикот“ и се кршат копјата