Мотор остана „жив“, доаѓа во Битола на „се или ништо“!

Денес со натпреварите од 9. коло во Лига на Европа ќе бидат познати речиси сите учесници во осминафиналето во второто по ранг европско натпреварување. Во групата Д, во која се наоѓа македонскиот вицепрвак Еурофарм Пелистер, изненадување направи украинскиот шампион Мотор Запорожје, кој триумфираше против Бидасоа Ирун, со резултат 33:31. Младиот член на Мотор, Игор Турченко … Продолжи со читање Мотор остана „жив“, доаѓа во Битола на „се или ништо“!