Македонија ја сруши моќната Унгарија, ќе игра за 9 место на СП!

Машката кадетска репрезентација на Македонија по денешната победа над Унгарија од 22:20 ќе се бори за 9 место на Светското кадетско првенство во Хрватска. Кадетите во дуелот со четвртата европска сила од последното Европско кадетско првенство одиграа одлично во вторите 30 минути и целосно ја надиграа силната Унгарија, која немаше решение за Калајџиески, Марио Стојановски, … Продолжи со читање Македонија ја сруши моќната Унгарија, ќе игра за 9 место на СП!