Македонија играше храбро и машки, но на крјаот остана со празни раце!

Машката кадетска репрезентација на Македонија на стартот на Светското првенство во Хрватска доживеа пораз од Норвешка со два гола разлика, 27:25. Кадетите на Македонија можеа да се изборат барем за реми, но нивните посискусни врсници од Норвешка не дозовлија поделба на бодовите. Скандинавската селекција ги искористи грешките на „црвено-жолтите“ во воведниот дел и имаше предност … Продолжи со читање Македонија играше храбро и машки, но на крјаот остана со празни раце!