МАКЕДОНИЈА Е ДЕВЕТТА СВЕТСКА СИЛА!

Машката кадетска репрезентација на Македонија заврши на 9. позиција на Светското првенство во Хрватска. Избраниците на Раде Стојановиќ во вечерашниот дуел против Чешка одиграа на ниво и славеа со 28:22. Македонските кадети од самиот старт, па до крајот на првиот дел беа во предност, дозволија ривалот само еднаш да израмни во првото полувреме (3:3), потоа … Продолжи со читање МАКЕДОНИЈА Е ДЕВЕТТА СВЕТСКА СИЛА!