Кристопанс потсети на игрите од Вардар – со десетка го „почести“ Лајпциг (ВИДЕО)

Летонскиот џин Даинис Кристопанс уште на стартот покажа дека ќе биде големо засилување за бундеслигашот Мелсунген. Десниот бек беше клучниот играч во составот на Парондо во тешкиот триумф над Лајпциг со 28-27 во Бундес лигата. Тој постигна десет погодоци, и со играта потсети на времето кога настапуваше во двократниот европски првак Вардар. Кристопанс по заминувањето … Продолжи со читање Кристопанс потсети на игрите од Вардар – со десетка го „почести“ Лајпциг (ВИДЕО)