Кога ракометарите слават – селекторот Стојановиќ и стручниот штаб завршија „во воздух“ (Видео)

Четворица кадети на Македонија беа избрани во иделаниот тим на Б Европското првенство во Летонија, со што генерацијата ќе игра на следното младинско ЕП и на следното кадетско СП. Томислав Димковски беше избран за МВП на првенството. Но, ракометарите не заборавија дека успехот е тимски, па им заблагодарија на оние што беа цело време покрај … Продолжи со читање Кога ракометарите слават – селекторот Стојановиќ и стручниот штаб завршија „во воздух“ (Видео)