Кицеска останува верна на шампионот – потпиша нов договор

Македонскиот шампион Ѓорче Петров за новата сезона повторно ќе може да смета на услугите на Слободанка Кицеска. 23-годишната голманка во редовите на Ѓорче Петров пристигна пред две сезони од Чаир и со тимот на „лавиците“ освои две шампионски титули во домашниот шампионат. Искусната голманка, која потекнува од Стружанка, во својата кариера бранеше и за некогашниот … Продолжи со читање Кицеска останува верна на шампионот – потпиша нов договор