Кадетките со нов убедлив пораз на ЕП во Црна Гора

Кадетките на Македонија повторно одиграа лош натпревар на Европското кадетско првенство и убедливо беа поразени од Франција со 31:15. Франнцуската репрезентација победата ја запиша уште во првото полувреме, кое го доби со 15:4. Погодоците на Македонија во првите 30 минути беа дело на Максимовска, Миленкоска, Трпеска и Кралева. Второто полувреме беше само формалност и рутински … Продолжи со читање Кадетките со нов убедлив пораз на ЕП во Црна Гора