Кадетите со висок триумф над Италија во првиот пријателски натпревар

Машката кадетска репрезентација на Македонија забележа победа на првиот пријателски натпревар против Италија со 29-21. Нашите кадети водеа во текот на првиот дел најчесто со два до четири гола предност, а на пауза заминаа со 13-9. Второто полувреме беше уште подобро одработена задачата и мечот заврши со убедлив триумф. Најдобри стрелци во македонската репрезентација беа … Продолжи со читање Кадетите со висок триумф над Италија во првиот пријателски натпревар