Кадетите триумфираа против Црна Гора

Mашката кадетска репрезентација на Македонија имаше успешна проверка на пријателскиот натпревар против Црна Гора триумфирајќи со два гола разлика, 32:30. Избраниците на Раде Стојановиќ со подобрата игра во вторите 30 минути ја забележаа победата. Црногорците на полувреме имаа предност од 15:13. Најдобар стрелец во нашата селекција беше Андреј Стојановски со девет гола, додека Александар Петковски … Продолжи со читање Кадетите триумфираа против Црна Гора