Кадетите, силно, моќно и мотивирано ја испеаја химната пред финалето со Швајцарија (ВИДЕО)

Машката кадетска репрезентација на Македонија денеска го игра финалето на ЕХФ шампионатот во Летонија против селекцијата на Швајцарија. Двете репрезентации покажаа најмногу во Рига досега и забележаа по четири победи и заслужено се пласираа во финалето на ЕХФ шампионатот.   Избраниците на Раде Стојановиќ ќе имаат мотивација плус за да го освојат златниот медал бидејќи … Продолжи со читање Кадетите, силно, моќно и мотивирано ја испеаја химната пред финалето со Швајцарија (ВИДЕО)