ИНТЕРВЈУ ДАВИД ДЕЈВИС: Вардар не е повеќе Ферари, сега е Бугати!

Искуството собрано во 18-годишната професионална играчка кариера (позиција лево крило), со бројни титули на клупски план, меѓу кои и три трофеи во Лигата на шампионите, златни, сребрени, бронзени медали на Олимпијада или, пак на големите натпреварувања, Давид во последниве девет години го претвори и во квалитетно тренерско CV. Асистент тренер во РК Вардар четири години … Продолжи со читање ИНТЕРВЈУ ДАВИД ДЕЈВИС: Вардар не е повеќе Ферари, сега е Бугати!