Еден од најтрофејните дански клубови прогласи банкрот!

Еден од најстарите клубови од Данска, Ајакс од Копенхаген денес прогласи банкрот и поради тоа своите настапи ќе ги продолжи во третото по ранг натпреварување во Данска, пренесува данската телевизија „ТВ2“. Клубот, кој се натпреваруваше во прволигашкото друштво во Данска имаше тешка финансиска ситуација и имаше рок од неколку недели да собере 1,8 милиони дански … Продолжи со читање Еден од најтрофејните дански клубови прогласи банкрот!