ДРАМА во финишот: Металург на колена во Кавадарци, продолжува сонот на Тиквеш за плеј-оф

Ракометарите на Тиквеш останаа во игра за пласман во плеј-офот, откако вечерва во салата „Јасмин“ го совладаа тимот на Металург со 40-38. Иако тренер на гостите Оливер Димитриоски, ги немаше на располагање интернационалците, неговиот тим парираше одлично во првиот дел и водеше во неколку наврати со плус три. Сепак во вториот дел пресудна беше поголемата … Продолжи со читање ДРАМА во финишот: Металург на колена во Кавадарци, продолжува сонот на Тиквеш за плеј-оф