Драма во Струга – Кадетките на Стружанка преку пенали до шампионската титула!

Екипата на Стружанка ја одбрани титулата во кадетската лига откако на Ф4 турнирот, на кој беше организатор, успеа во неизвесното финале да го совлада Вардар со 23:21. Победникот беше одлучен на пенали, а регуларниот дел од натпреварот заврши нерешено, 20:20. Двете екипи одиграа неизвесно прво полувреме, кое што беше проследено со голема борба за секоја … Продолжи со читање Драма во Струга – Кадетките на Стружанка преку пенали до шампионската титула!