Динамо прави место за Циндриќ – се ослободи од еден бек

Романскиот шампион Динамо Букурешт денес преку социјалните мрежи објави дека останува без услугите на Педро Силва. Бразилскиот интернационалец во редовите на клубот од романската престолнина помина само една сезона и поради големата конкуренција на позицијата среден бек, двете страни одлучија спогодбено да ја прекинат соработката. Во тимот на Чави Пасквал со заминувањето на Педро Силва … Продолжи со читање Динамо прави место за Циндриќ – се ослободи од еден бек