Дибиров доби овации од публиката и подароци од клубот за 1.000 гола во ЛШ (ФОТО)

Пред стартот на натпреварот со ПИК Сегед од осмото коло во Лигата на шампионите, беше одбележен јубилејот на Тимур Дибиров. Руското крило и легенда на Вардар минатиот натпревар со унгарскиот првак стигна до бројката од 1.000 погодоци во елитното натпреварување. Поради тој летечкото крило доби овации од присутната публика и пригодни подароци од клубот. Петти … Продолжи со читање Дибиров доби овации од публиката и подароци од клубот за 1.000 гола во ЛШ (ФОТО)