Дали знаете кои се рекордерите во македонскиот ракомет – на еден натпревар постигнале 31 и 33 погодоци!

Несекојдневното достигнување на левото крило на Драчево, Филип Дабески, кој на прволигашката средба што неговиот тим ја доби со Борец со 56-18, постигна дури 25 погодоци, не натера да се потсетиме на рекордерите по број на голови на еден натпревар во сениорска конкуренција во Македонија. Од поново време се достигнувањата на некогашниот член на Бутел … Продолжи со читање Дали знаете кои се рекордерите во македонскиот ракомет – на еден натпревар постигнале 31 и 33 погодоци!