Гомез најдобар стрелец, Каралек прогласен за МВП на Ф4!

Тимот на Барселона сруши една непријатна традиција и успеа да ја одбрани титулата во Лигата на шампионите, откако е воведен системот со завршен турнир. Во финалето кое беше решено по пенал-рулетот, каталонскиот гигант славеше против Келце, со резултат 37-35. Одличен натпревар во дресот на Барселона одигра Алеиш Гомез, кој постигна девет погодоци, со што дојде … Продолжи со читање Гомез најдобар стрелец, Каралек прогласен за МВП на Ф4!