Голден Арт со тројца новаци ги започна подготовките за новата сезона (ФОТО)

Тимот на Голден Арт со четворица нови ракометари ги започна подготовките за претстојната суперлигашка сезона. Тренерот Владимир Глигоров ќе смета на поголем дел од ростерот од минатата сезона, на кој се додадени левиот бек Тоше Ончев, голманот Димитар Бардакоски и левиот бек Владимир Наумоски. Од вториот тим на Голден Арт во првата екипа се прекомандувани … Продолжи со читање Голден Арт со тројца новаци ги започна подготовките за новата сезона (ФОТО)