Галевски беше „непробоен ѕид“ и стана МВП против Унгарија

Машката кадетска репрезентација на Македонија прослави победа против моќната селекција на Унгарија со 22-20 и ќе игра за 9 место на СП во Хрватска. Сите ракометари имаа свој удел во победата и одиграа одлично, а МВП на овој натпревар е голманот Иван Галевски. Популарниот Галец беше непробоен ѕид за унгарските кадети и на крајот мечот … Продолжи со читање Галевски беше „непробоен ѕид“ и стана МВП против Унгарија