Во Пик Сегед презадоволни: Во Скопје се најубавите доживувања, си заминуваме со два златни бода

ПИК Сегед му го нанесе вториот пораз на Вардар во седум дена откако славеше и на дуелот во Скопје со 30:27 после катастрофалниот почеток на шампионот на Македонија. Тренерот на ПИК Сегед, Хуан Карлос Пастор на прес-конференцијата беше многу задоволен од победата и од изданието на неговиот тим. „Јас сум среќен и многу горд на … Продолжи со читање Во Пик Сегед презадоволни: Во Скопје се најубавите доживувања, си заминуваме со два златни бода