Вардар и Еурофарм Пелистер во дивизија „Југ“ во СЕХА, познат е изгледот на групите!

Македонските претставници Вардар и Еурофарм Пелистер ќе бидат дел од дивизијата „Југ“ во регионалната СЕХА лига. Иако беше најавено дека таа ќе се нарекува „Запад“, сепак заменик претседателот на лигата, Борис Сапожњиков на пресот по натпреварот од дивизијата „Исток“ меѓу Мешков Брест и Зенит Санкт Петербург го откри името и изгледот на групите. Вардар ќе … Продолжи со читање Вардар и Еурофарм Пелистер во дивизија „Југ“ во СЕХА, познат е изгледот на групите!