Вардар ги залечи раните од Европа – четврти пат го освои трофејот во Супер Купот!

Тимот на Вардар го прекина постот од три сезони во Супер Купот и го освои четвртиот трофеј во ова натпреварување, откако во Струмица славеше против големиот ривал Еурофарм Пелистер со 30-26 во интересен натпревар. Клучната разлика вардарци ја направија во финишот, бидејќи до 57 минута се играше егал натпревар и ниедна од екипите немаше повисока … Продолжи со читање Вардар ги залечи раните од Европа – четврти пат го освои трофејот во Супер Купот!