Битола слави: Еурофарм Пелистер го среди Мешков и првпат ќе игра на Ф4 во СЕХА!

Македонскиот вицепрвак Еурофарм Пелистер обезбеди прв, историски пласман на завршниот турнир во регионалната СЕХА лига, откако битолчани славеа над Мешков Брест со 27-26 по пеналите. Во регуларниот дел од натпреварот беше 23-23. Имаа шанса уште во 60-те минути домаќините да ги решат дилемите бидејќи постојано водеа, но н акрајот мечот влезе во драматична завршница и … Продолжи со читање Битола слави: Еурофарм Пелистер го среди Мешков и првпат ќе игра на Ф4 во СЕХА!