таг: рк кањас

Ако испадне од Асобал, Кањас ќе ја тужи шпанската федерација

Градот Кањас планира да поднесе тужба против Ракометната федерација на Шпанија доколку продолжи сезоната во Асобал лигата, а тимот од овој град ја напушти...

СЕ СЕЌАВАТЕ ЛИ НА НЕГО: Каде е и што прави ракометарот...

Српскиот плејмејкер Тихомир Додер, кој помина седум години во Македонија, од почетокот на оваа сезона ги брани боите на тимот од Асобал, Морацо Кањас....

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ