таг: алеш пајовиќ

Пајовиќ: Сега може да сонуваме малку!

Австрија ја победи Македонија со 32-28 и обезбеди место во главната фаза на Европското првенство, каде ќе пренесе два бода, без разлика дали друштво...

„Македонија е земја на европскиот првак – затоа е фаворит во...

Еден од ривалите на македонската репрезентација на претстојното Европско првенство ќе биде и еден од домаќините, Австрија. Селекторот на оваа селекција, Алеш Пајовиќ ја препушта...

Австрија стартува со 16 играчи од домашното првенство, комплетни дури по...

Репрезентацијата на Австрија која е противник во групната фаза на Македонија на Европското првенство ќе ги започне подготовките со 16 ракометари. Селекторот Алеш Пајовиќ на...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ