СТРУГА А

ПозЕкипаGDНПРЛБ.
1522004
21121012
3321012
4-1920020

СТРУГА Б

ПозЕкипаGDНПРЛБ.
12033006
2632014
3-330121
4-2330121

Струга 2022: Еурофарм Пелистер преку пенали до 13. титула во Струга

По една година пауза Еурофарм Пелистер повторно е победник на турнирот во Струга, откако по...
video

Гледајте ВО ЖИВО: Еурофарм Пелистер – Целје

https://www.youtube.com/watch?v=eQSQ9RA7z6g&ab_channel=RKSTRUGA

СТРУГА 2022: Татран Прешов го освои третото место на Струшкиот турнир!

Во натпреварот за третото место на јубилејното 50. издание за Струшкиот турнир меѓу екипите на...
video

Симјановски: Имаме многу играчи, ќе ни треба повеќе време за да се воиграме (ВИДЕО)

https://www.youtube.com/watch?v=14DQTAEu2hA&ab_channel=24%D0%A0%D0%90%D0%9A%D0%9E%D0%9C%D0%95%D0%A2%D0%A2%D0%92  
video

Гледајте ВО ЖИВО: Вардар – Татран Прешов

https://www.youtube.com/watch?v=eQSQ9RA7z6g&ab_channel=RKSTRUGA

СТРУГА 2022: АЕК Атина преку дебитантот до петто место на Струшки турнир

Вицепрвакот на јужниот сосед на Македонија, АЕК Атина, го освои петтото место на јубилејното 50.издание...

СТРУГА 2022: Поради дождот – мечот за петто место во сала, финалето на отворено со нов термин

Денеска е последниот ден на 50.јубилејното издание на Струшкиот турнир, во кој ќе се поделат...