УНГАРИЈА

Води две репрезентации на ЕП – со едната стигна до медал, но и со...

Селекцијата на Унгарија е едно од изненадувањата на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска. Иако настапува без играчи од типот на Бодо, Лекаи, Часар, Јухас...сепак обезбеди место во главната рунда и тоа со...

И втората група ќе биде неизвесна, втората фаза ќе понуди добар ракомет

Откако завчера стана позната првата група за вториот круг, а денеска екипите ќе ги имаат првите средби, синоќа станаа познати и репрезентациите кои ќе играат во Групата 2. Норвешка, Унгарија и Словенија се трите селекции...

НОВА СЕНЗАЦИЈА НА ЕП: Унгарија славеше над Исланд и го прати дома светскиот првак...

Селекцијата на Унгарија славеше над Исланд со 18-24 и обезбеди место во главната рунда од Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска. Овој триумф на Унгарија значи дека еден од фаворитите за тронот, Данска,...

За малку избегната нова сензација: Данска спаси жива глава против Унгарија!

Еден од најголемите фаворити за златниот медал на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска - селекцијата на Данска, стигна само до бод против Унгарија, но и тој бод ја остава во игра за...

Дибиров промаши за реми, Русија минимално загуби од Унгарија

Репрезентација на Русија, во која играат петмина ракометари од европскиот шампион Вардар, забележа пораз на стартот од Европското првенство во Австрија, Шведска и Норвешка. Избраниците на Едуард Кокшаров загубија од Унгарија со 26-25. Во првиот...

Унгарија ослабена: Без Лекаи и Бодо на Европското првенство (ФОТО)

Селекторот на Унгарија го објави конечниот список на патници на Европското првенство. Меѓу играчите кои ќе одат на првенствотот ги нема двајцата многу важни играчи, а тоа се Мате Лекаи и Ричард Бодо. Еден од...

Во средба зад затворени врати: Чешка ја „нокаутираше“ Унгарија

После вчерашниот пораз од 24:27 денеска репрезентацијата на Чешка се избори за победа на вториот дуел против Унгарија и тоа во натпревар зад затворени врати. Конечните 31:22 делуваат застрашувачки ако се знае дека Чесите...

Лекаи во трка со времето, Унгарија можеби без најголемиот адут на ЕП

Еден од најдобрите играчи на Веспрем и на унгарската репрезентација во последните неколку години, Мате Лекаи, веројатно нема да настапи на Европското првенство. Тој заработи повреда на коленото во октомври на средбата меѓу Келце...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ