среда, февруари 26, 2020

УКРАИНА

Бебешко им даде пет слободни дена на украинските репрезентативци

Тренерот на репрезентациајта на Украина која е прв противник на Македонија на Еворпското првенство го коментираше изборот на ракометари со кои ќе настапи. Тој одбра 18 ракометари после подготовките и на контролниот турнир во...

Бебешко одбра 18 ракометари: Познат составот на Украина за ЕП – без Онуфриенко и...

Еден од ривалите на Македонија на претстојното Европското првенство, Украина, односно нејзиниот селектор Сергеј Бебешко, одбра 18 ракометари кои ќе патуваат за Виена. На скратениот список ги нема десните бекови Сергеј Онуфриенко и Владислав Донцов,...

Бебешко потврди: Украина без Онуфриенко и Донцов, на ЕП само со еден десен бек!

Еден од противниците на македонската репрезентација на Европското првенство ќе биде селекцијата на Украина, која има големи проблеми со играчите на десната бековска позиција. Селекторот Сергеј Бебешко нема да може да смета на најдобриот...

Бебешко го скрати списокот – Онуфриенко останува во конкуренција за ЕП!

Селекторот на Украина, Сергеј Бебешко, одбра 22 ракометари за првата фаза од подготовките за Европското првенство. За ривалот на Македонија на континенталниот шампионат, може да игра и најдобриот украински ракометар Сергеј Онуфриенко, кој е во...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ