ШВЕДСКА

Атомски ракомет во Малме: Португалија го збриша домаќинот Шведска

Репрезентативците на Португалија одиграа неверојатен натпревар и практично го нокаутираа домаќинот Шведска во првото коло совладувајќи го со 35:25. Португалците доминираа во поголемиот дел од средбата. Влегоа подобро и полека го кршеа отпорот на Швеѓаните....

Шведска го потврди пласманот во главната фаза, Норвешка пренесе два бода

Скандинавските ко-домаќини на Европското првенство остварија победи и се пласираа во главната фаза. Норвешка беше подобра од Португалија со 34:28, а Шведска со многу мака ја совлада Полска со 28:26. Норвешка одигра сигурен натпревар против...

Шок во Трондхајм: Карабатиќ и другарите си одат дома во вторник

Репрезентацијата на Норвешка ја совлада Франција и ја елиминираше од Европското првенство. Еден од фаворитите на првенството натпреварувањето го завршува уште по првата прелиминарна фаза откако денеска претпе пораз со 26:28 што е втор...
bih

Шведска и Норвешка убедливи на премиерата пред своите гледачи

Скандинавските ко-домаќини Норвешка и Шведска имаа многу сигурно отворање на Европското првенство пред своите гледачи. Норвешка без многу мака ја совлада селекцијата на Босна и Хереговина со 32:26, а репрезентацијата на Шведска беше подобра...

ЕУРО 2020: Шведска и Словенија – чисти фаворити

Групата Ф се игра во Гетеборг, а таму домаќинот Шведска ќе ја има предноста на домашен терен. Заедно со Словенија се фаворити за пласман во следната фаза, додека селекциите на Полска и Швајцарија тешко...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ