СРБИЈА

„Ако не работиш – нема да имаш што да јадеш, ако не работиш за...

Еден од најголемите адути на селекторот Ненад Перуничиќ и на Србија на претстојното Европско првенство ќе биде голманот на Веспрем, Владимир Цупара. Во отсуство на Дејан Милосављев, тој ќе ја добие улогата на прв...

Перуничиќ одбра за ЕП, на списокот и еден ракометар од Еурофарм Пелистер

Селекторот на репрезентацијата на Србија, Ненад Перуничиќ го објави списокот со седумнаесет играчи кои ќе патуваат на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска. Собирот на репрезентацијата беше во Ковилово каде што се комплетираше репрезентациајта...

Марсениќ: Не треба да си поставуваме притисок и високи цели

Репрезентацијата на Србија ја чека последната проверка пред настапот на Европското првенство во Австрија, а тоа ќе бидат двата меча на турнирот во Франција против домаќинот и Норвешка. Поранешниот член на Вардар, а сегашен...

Србија го декласира Египет, му врати со камата за првиот пораз

Откако вчера загуби со 27-28 од Египет, машката репрезентација на Србија му се  реваншираше на истиот ривал и тоа со камата, на вториот пријателски натпревар одигран во Ниш. Избраниците на Ненад Перуничиќ, го фатија редот...

Нов проблем за Србија, остана без талентираниот Николиќ

Еден од најталентираните ракометари од Србија, Јовица Николиќ поради повреда ќе го пропушти Европското првенство. Тој ја обвнови повредата на рамото која го мачи последниот период. 18-годишниот ракометар на Војводина кој беше најдобар десен бек...

Перуничиќ: Целта е втора фаза на ЕП, но можеме и повеќе

Селекторот на репрезентацијата на Србија, Ненад Перуничиќ во пресрет на Европското првенство зборуваше за целите на неговиот тим и истакна дека главната цел е втора фаза. „Не сме комплетни од почетокот на подготовките, но веќе...

Неуспешна прва проверка за „орлите“- Египет со Парондо триумфално низ Србија

Машката репрезентација на Србија имаше неуспешна прва проверка пред настапот на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска. Момците на Ненад Перуничиќ, на кои им недостигаа играчите од Бундес лигата, на полувреме водеа со 14-12,...

Цупара: Не се грижете за српските голмани

Репрезентацијата на Србија во Ковилово фаќа ритам за Европското првенство. Србите тренираат два пати дневно, се работи на тактички и технички план а тренерскиот тим работи на анализа на противниците. Србија имаше доста проблеми со...

„Отворено зборуваме за сите добри и лоши работи, хемијата е тоа што го краси...

Репрезентацијата на Србија полека фаќа ритам во подготовките за настапот на Европското првенство. Селекторот Ненад Перуничиќ порача дека нема никаков хаос во националниот тим по објавата дека помошникот бил отпуштен по СМС порака, па...

Перуничиќ се огласи: Одлуката за смена на Јовановиќ е донесена одамна

Ракометната јавност во Србија беше разбранувана откако помошникот на селекторот Ненад Перуничиќ, Недељко Јовановиќ, во медиумите откри дека добил отказ преку СМС порака. Перуничиќ ја кажа својата верзија за овој настан во изјава за...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ