РУСИЈА

Кокшаров го скрати списокот: Со петмина Руси од Вардар на ЕП, но без Горпишин

Селекторот на Русија и досегашен тренер на Вардар, Едуард Кокшаров, го скрати списокот и ќе патува во Шведска со 18 ракометари. На поширокиот список тој имаше шестмина членови на европскиот шампион, но петмина од нив...

Нова година ќе „слават“ во сала: Шишкарев, Дибиров, Атман…ќе тренираат и на 31 декември...

Репрезентацијата на Русија последните подготовки пред стартот на Европското првенство ги поминува во Скопје. Тренинзите се одвиваат во СЦ „Јане Сандански“, а со оглед на тоа што селекторот Едуард Кокшаров пристигна во Македонија дури вчера,...

Русите го окупираа СЦ „Јане Сандански“ (ФОТО)

Машката репрезентација на Русија ги започна подготовките за настапот на Европското првенство во јануари следната година. Тие се одвиваат во СЦ „Јане Сандански“ до 2 јануари, кога Русите ќе заминат за Шпанија на подготвителен турнир...

Сите Руси од Вардар на скратениот список на Кокшаров

Ракометарите кои се дел од екипата на Вардар, а се и дел од репрезентацијата на Русија се најдоа и на скратениот список на селекторот Едуард Кокшаров. Тимур Дибиров, Данил Шишкарев, Сергеј Горбок, Павел Атман, Глеб...

Русија одново го избра Скопје, во „Јане Сандански“ ќе се подготвува за ЕП

Репрезентацијата на Русија и за Европското првенство во јануари своите подготовки ќе ги одработи во Скопје, а од денеска до 2 јануари ќе се тренира во СЦ „Јане Сандански“ каде што ќе с темпира...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ