ПОРТУГАЛИЈА

Eуро2020: Словенија и Норвешка на максимум, Португалија најави напад

И селекциите кои се дел од Групата 2 од Втората фаза ги одиграа првите средби од вториот круг на Европското првенство, а можеше да се забележи дека Норвешка и Словенија се во одличен ритам,...

Атомски ракомет во Малме: Португалија го збриша домаќинот Шведска

Репрезентативците на Португалија одиграа неверојатен натпревар и практично го нокаутираа домаќинот Шведска во првото коло совладувајќи го со 35:25. Португалците доминираа во поголемиот дел од средбата. Влегоа подобро и полека го кршеа отпорот на Швеѓаните....

Шведска го потврди пласманот во главната фаза, Норвешка пренесе два бода

Скандинавските ко-домаќини на Европското првенство остварија победи и се пласираа во главната фаза. Норвешка беше подобра од Португалија со 34:28, а Шведска со многу мака ја совлада Полска со 28:26. Норвешка одигра сигурен натпревар против...
bih

Шмид брилјираше за прв триумф на Швајцарија, Португалија не дозволи изненадување со БиХ

Репрезентацијата на Португалија ја оствари и втората победа на Европското првенство откако во второт коло од групата Д ја совлада Босна и Херцеговина со 27:24. Босанците добро се држеа во поголемиот дел од натпреварот, но...

Eуро2020: Првото изненадување во вториот ден, Португалците и зедоа мерка на Франција

Иако првото коло е некомплетно и уште не се одиграни сите средби, сепак, денеска ќе има нови дуели. На програмата се 2. коло во групите А и Ц, додека во Е групата денеска ќе...

Португалците го приредија првото изненадуање и ја шокираа Франција

На отварањето на групата Д, репрезентациајта на Португалија го направи првото изненадување на Европското првенство. После голема борба Португалците успеаја да ја совладаат Франција со 28:25. Франција го почна добро натпреварот, имаше и водство, но...

Познат составот на Португалија – без најдобриот по изненадување на ЕП

Селекторот на репрезентацијата на Португалија, Пауло Жорге Переира го објави конечниот список на ракометари кои ќе патуваат на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска. Переира го направи последното кратење на списокот на кој од...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ