ЕУРО2020

50 дена до ЕП: Во Шведска распродадени билетите за два меча, Балканците ќе ја...

На 50 дена до стартот на Европското првенство, кое за првпат ќе се одржи во три држави - Шведска, Австрија и Норвешка, продажбата на билети оди одлично. Во Шведска веќе се распродадени билетите за два...

Кралот на Норвешка ќе биде специјален гостин на Европското првенство

Репрезентацијата на Норвешка ќе има специјален гостин на отворањето на Европското првенство во Трондхајм, а тоа ќе биде Кралот Харалд. Големиот поддржувач на ракометот, Кралот Харалд ке биде на трибините на првиот натпревар на...

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕН: Еурофарм Работник нема избор, на победа против Мешков Брест

Ракометарите на Еурофарм Работник денеска ќе се обидат против комбинираниот состав на Мешков Брест да се обидат да обезбедат победа со која би требало да го поправат впечатокот и да дојдат до добра позиција...

Украина не успеа во Африка, поразена е од Тунис

Противникот на Македонија на Европското првенство во јануари, Украина денеска имаше контрола против селекција од Африка, но резултатски не успеа да заврши според планот. Репрезентацијата на Тунис беше подобра и го доби овој дуел со...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ