ИСЛАНД

Исланд веќе е во втора фаза, вардарците од Русија си одат дома

Репрезентацијата на Русија загуби по втор пат на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска. Поуспешни од избраниците на Едуард Кокшаров беа Исланѓаните, кои славеа со убедливи 34-23. Победникот беше решен уште по првиот дел...

Еуро2020: Прво падна Франција, потоа Данска, фаворитите не тргнаа најдобро

После изненадувањето од Португалија, која успеа да го совлада составот на Франција следуваше уште едно кое вчера се случи на средбата меѓу Данска и Исланд. Данците на турнирот влегоа како главни фаворити за златото,...
germanijadanska

Шпанија ја растури Германија, Исланд приреди сензација против Данска

Шпанија забележа убедлив триумф со 33:26 над репрезентацијата на Германија во дуелот помеѓу екипите кои остварија победи во првото коло во групата Ц. Шпанците имаа фуриозен почеток на мечот, поведоа со 8:2 и најавија триумф...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ