ЦРНА ГОРА

Со победа одиме на ЕП: Македонија за гол подобра од Црна Гора!

По поразот од Словенија со 33-28, машката репрезентација победи на последниот контролен натпревар пред стартот на Европското првенство од селекцијата на Црна Гора со 25-24. Селекторот Данило Брестовац повторно почна без капитенот Кире Лазаров, со...

Симиќ: Никогаш не сме биле вака силни и сложни

Репрезентацијата на Црна Гора ќе биде последниот ривал на Македонија пред настапот на Европското првенство. Црнорците иако имаат три учества на континенталните собири немаат победа досега, но сепак и сега стартуваат со големи амбиции. Првата...

Познат составот на Црна Гора: Рогановиќ одбра за дуелот со Македонија и за ЕП...

Последните подготовки репрезентацијата на Црна Гора ги одработува во Словенија каде што ќе одигра подготвителни натпревари со домаќинот и репрезентациајта на Македонија. Селекторот на Црна Гора, Зоран Рогановиќ со своите 16 избраници ќе се обиде...

Црна Гора без главниот дефанзивец на ЕП, на помош повикан екс вардарец!

Репрезентацијата на Црна Гора и селекторот Зоран Рогановиќ ќе имаат ослабен тим на Европското првенство, откако главниот играч во одбраната се повреди на еден од тренинзите. Пивотот Небојша Симовиќ ќе паузира најмалку три седмици затоа...

Божовиќ: Во нашата група секој може да победи секого…

Црна Гора на Европското првенство во групната фаза ќе игра против Србија, Хрватска и Белорусија, а левиот бек Милош Божовиќ ги коментираше противниците. Црногорците имаа многу добри изданија во квалификациите и сигурно ќе бидат...

Вујовиќ: Не само една, сакам три победи на ЕП!

Ракометарите на репрезентациајта на Црна Гора ги започнаа подготовките за Европското првенство и веќе работат во пеколен ритам. Избраниците на Зоран Рогановиќ тренираат два пати дневно за да се подготват најдобро што може за...

Рогановиќ одбра 16 ракометари: Црна Гора со три десни бека и со „фармацевтот“ Радовиќ...

Селекторот на Црна Гора, Зоран Рогановиќ, го објави конечниот список на ракометари што ќе бидат дел од Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска. Нема изненадувања во изборот на Рогановиќ, главно тоа се познати имиња...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ