понеделник, јануари 18, 2021

БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА

bih

„Никому не му е сеедно да игра против нас, сите знаат какви играчи имаме“

Репрезентацијата на Босна и Херцеговина сепак ќе настапи на Европското првенство, иако со големи потешкотии беа обезбедени финансиите потребни за пат на континенталниот собир. Избраниците на Билал Шуман ги одработуваат подготовките и веќе победија...
bih

Ракометарите на БиХ добија нови дресови, им се израдуваа со победа

Проблемите во репрезентацијата на БиХ се чини се надминуваат на стартот од подготовките за Европското првенство. Ракометарите добија нова гарнитура на дресови со кои ќе треба да играат на шампионатот, а веќе во првиот...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ