БЕЛОРУСИЈА

belorusija

Белорусија се испречи пред Црна Гора, ја остави без втор круг

Селекцијата на Белорусија и се придружи на Хрватска во вториот круг од Групата А, но во него оди без поени иако денеска славеше над Црна Гора со ... Црногорците влегоа одлично во овој натпревар и...
belorusija

Белорусија со силен старт на ЕП, Србија не беше дораснат ривал

Репрезентацијата на Белорусија стартуваше со победа на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска. Избраниците на Јуриј Шевцов славеа над северниот сосед Србија со 35-30. Се играше гол за гол десетина минути, но неколку промашувања...
belorusija

Белорусија ќе биде „нагазна мина“ на ЕП, Шевцов го објави списокот

Селекторот на репрезентацијата на Белорусија, Јуриј Шевцов го објави конечниот список на патниците на Европското првенство. Од последниот список од 20 ракометари отпаднаа двајца и на првенстовото ќе одат 18 репрезентативци. Состав на Белорусија: Вјачеслав Салдаценка (Бакау), Иван...
belorusija

Белорусија ги нанижа ОАЕ, Шпанија Б и Полска

Репрезентацијата на Белорусија во рамки на турнирот „Четири нации“ кој се игра во Полска беше поуспешна и од домашната репрезентација и триумфираше со 25:24. Со оваа победа Белорусија го освои првото место на турнирот. Белорусите...
belorusija

Белорусите фаќаат залет за ЕП

Во подготвителниот период за Европското првенство репрезентацијата на Белорусија се тестираше со вториот тим на Шпанија. Белорусите излегоа поуспешни од во овој дуел со 30:26. Клучната разлика за победата Белорусите ја направија во првото полувреме...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ