Шариќ за 24Ракомет ТВ: Имав понуда од Вардар, но….(ВИДЕО)

Репрезентацијата на Катар го освои Президент Купот на Мундијалот во Германија и Данска, откако славеше над Русија со 28-34 и беше прва во онаа половина на селекциите што не обезбедија место во главната рунда.

„Имаше комбинација да дојдам во Вардар, и јас и клубот имавме желба за соработка, но поради семејството останав во помирна средина, каде нема многу патувања, но и покрај тоа останав во светотот на ракометот“, вели Шариќ.

Погледнете ја целосната изјава на катарскиот репрезентативец во видео прилогот….