Утре завршува Мундијалот за 16 репрезентации

После денешното одмерување на силите во осминафиналето за утре се предвидени натпревари од четврт-финалето и за пласман. Според распоредот за одигрување на средбите утре има дуели за пласман од 9. до 24. место така што ќе се знае кој на која позиција ќе финишира.

Главното утре е во последните два термини кога ќе се играат четврт-финалните натпревари, а сите се дерби дуели со оглед на тоа што се работи за исклучително силни репрезентации. Седум се од Европа, а една од Африка.

РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИТЕ

ДВОЈКИ ЗА ЧЕТВРТ-ФИНАЛЕ

ЧЕТВРТОК, 15 АВГУСТ

18:30ч

ЕГИПЕТ – ИСЛАНД (ЈАНЕ САНДАНСКИ)

УНГАРИЈА – ГЕРМАНИЈА (БОРИС ТРАЈКОВСКИ)

20:45ч

ФРАНЦИЈА – ПОРТУГАЛИЈА (ЈАНЕ САНДАНСКИ)

ШПАНИЈА – ДАНСКА (БОРИС ТРАЈКОВСКИ)

НАТПРЕВАРИ ЗА ПЛАСМАН

9.МЕСТО (16:15ч – ЈАНЕ САНДАНСКИ)

ХРВАТСКА – ЈАПОНИЈА

11.МЕСТО (14:00ч – ЈАНЕ САНДАНСКИ)

НОРВЕШКА – ШВЕДСКА

13.МЕСТО (16:15ч – БОРИС ТРАЈКОВСКИ)

АРГЕНТИНА – МАКЕДОНИЈА

15.МЕСТО (14:00ч БОРИС ТРАЈКОВСКИ)

СЛОВЕНИЈА – ТУНИС

17.МЕСТО (11:45ч – ЈАНЕ САНДАНСКИ)

ТАЈВАН – БАХРЕИН

19.МЕСТО (09:30ч – ЈАНЕ САНДАНСКИ)

САУДИСКА АРАБИЈА – СРБИЈА

21.МЕСТО (11:45ч – БОРИС ТРАЈКОВСКИ)

ЧИЛЕ – БРАЗИЛ

23.МЕСТО (09:30ч – БОРИС ТРАЈКОВСКИ)

КАНАДА – НИГЕРИЈА