Тука е, се врати: Карабатиќ донесе нова магија на Мундијалот (ВИДЕО)

Селекцијата на Франција стигна до втората фаза на Светското првенство, но не успеа да дојде до максимални бодови бидејќи ремизираше со Германија. Во последното коло од првиот круг во составот се најде и Никола Карабатиќ, кој подоцна дојде во Минхен поради повредата, а покажа дека паузата не оставила трага на него.

Карабатиќ покажа дека има уште магија кај него и дека може да биде лидер на Французите во овие да се дојде до нов успех. Тоа се виде на средбата против Русија, а неговото додавање до пивотот Фабрегас е потег број 1 во 5. коло.

Кои се петте потези кои се избрани за најдобри можете да видите во видеото во продолжение.